Klinik Hakkında
01 Mart 2022


ACİL SERVİS HİZMETLERİ

Aliağa Devlet Hastanesi Acil Servisi 24 saat hizmet vermektedir.

Acil Servis girişinde önce hastalık durumuna göre öncelik belirleme işlemi (triyaj )yapılır. Acil hastaların diğer hastalara göre önceliği vardır.

Triyaj görevlisi hastanın ateş, nabız, tansiyon gibi yaşamsal bulgularını değerlendirerek hangi hastanın önce muayene olması gerektiğine karar verir.

Pansuman ve enjeksiyon için başvuran hastalar geldiği sıraya ve öncelikli hasta genelgesine göre pansuman-enjeksiyon birimine alınır. Hastanemizde rutin enjeksiyon ve pansumanlar saat 08:30-22.00 a kadar yapılmaktadır.

Nöbet tutan  bütün çalışanların listesi ve nöbetçi eczanenin adı  acil servis bekleme alanındaki bilgilendirme panolarından yayınlanmaktadır.

HASTA BİLGİLENDİRME

-Muayene için hasta yanında alınacak kişilere sağlık çalışanları tarafından karar verilecektir.

-Acil Serviste müşahedede gözlemlenen hastalara ziyaretçi kabul edilmemektedir. Hastanın refakatçi ihtiyacına sağlık çalışanları tarafından karar verilecektir.

Acil Hizmetler, hastanemizde diğer birimlerimiz ile koordineli olarak hizmet vermekte ve faaliyet göstermektedir. Acil Hizmetler birimimize başvuran hastalarımızın olabildiğince en kısa süre içerisinde ilk müdahalelerinin yapılmasının ardından sağlıklarına kavuşturarak taburcu olması adına kesintisiz olarak hizmet vermekteyiz.