Nasıl Muayene Olurum?
17 Mayıs 2023

Altı Adımda Muayene

  1. Muayene için hastanemizin ilk kayıt bölümündeki sıramatikten numara alındıktan sonra hasta ilk kabul birimine başvurun.

  2. İlk kayıtta kayıt işleminiz yapıldıktan ve kayıt bilgilerinizin doğruluğu kontrol edildikten sonra bağlı bulunduğunuz kurumun spaz merkezine internet aracılığı ile bağlanılarak provizyon sorgulaması yapılmaktadır. Burada gelecek cevaba göre işleminiz yürütülecektir.

  3. Muayene isteğiniz kabul edilirse, muayene olmak istediğiniz polikliniği söyleyerek giriş işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

  4. Giriş işleminiz bittikten sonra size üzerinde; adınız soyadınız, gideceğiniz polikliniğin ve poliklinikte kaçıncı sırada ve muhtemel muayene saatini gösteren küçük bir yazılı kâğıt(barkod) verilecektir.

  5. Bu kağıdı aldıktan sonra poliklinik önünde bekleyiniz. Sıramatikte numaranız göründüğünde polikliniğe girebilirsiniz.

  6. Sosyal güvenceniz yoksa poliklinik ücretini ödemek için önce vezneye daha sonra polikliniğe gidiniz. Muayene işlemiz bittikten sonra sizden tetkik istenmişse yada konsültasyon için başka bir polikliniğe gönderilecekseniz yine önce vezneye giderek ücretini yatırdıktan sonra ilgili yerde işleminizi yaptırabilirsiniz

Randevu almak için 182 numaralı MHRS Çağrı merkezini arayınız ve https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/ uzantılı web adresinden.

Hangi Belgeleri Getirmeliyim?

LÜTFEN MÜRACAATLAR SIRASINDA HASTA KAYIT GÖREVLİSİNE SOSYAL GÜVENCENİZ İLE İLGİLİ BİLGİ VE BELGELERİ DOĞRU OLARAK VERİNİZ.

SGK çalışanı iseniz;

T.C. Kimlik numarasının yazılı olduğu Nüfus cüzdanı,Pasaport vb.

Yeşil Kart ise;

 T.C. Kimlik numarasının yazılı olduğu Nüfus cüzdanı,Pasaport vb.

Askerler (Jandarma,Er);

Sevk kağıdı, ile müracaat ederek hastanemizden hizmet almanız mümkündür.

Poliklinik Çalışma Saatlerimiz: Hafta içi 08:30 - 12:30 / 13:30 - 16:30

Sağlıklı günler dileriz.