İzmir Aliağa Devlet Hastanesi

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü
İzmir Aliağa Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Beyin ve Sinir Cerrahisi

Güncelleme Tarihi: 16/08/2018

Op.Dr. Osman Saffet DOĞANAY

22 Eylül 1962 de Ankara Yenimahalle ‘ de doğdum.

Evliyim, Uzman Diyetisyen Eşim, 2 oğlum var

 Öğretmen Kubilay İlkokulu ve Yunus Emre Ortaokulunu bitirdim.

1976 da yapılan sınavla o tarihte Türkiyede tek olan Fen Lisesi (şimdiki adıyla Ankara Fen Lisesi ) ne girdim.

1979 da liseyi bitirdim yapılan Üniversite Seçme Sınavında Türkiye 47. si olarak Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesine başladım. Bir yıl hazırlık okuyarak 1986 da Tıp Doktoru olarak mezun oldum.

1984 yılında Basketbol hakemliğine başladım ve 1994 e dek Milli Klasman Hakemi olarak Türkiye Kadınlar 1. Ligi ve Türkiye Erkekler 2. Liginde maçlar yönettim

Eylül 1986 – Haziran 1987 arasında Tarsus Çamlıyayla Beldesinde sağlık ocağı hekimi olarak görev yaptım.

         Haziran 1987 – Eylül 1988 tarihleri arasında Önce Ankara Zırhlı Birlikler Eğitim Tugayı Sıhhiye Okulunda eğitim sonra Balıkesir 9. Ana Jet Üssü Komutanlığında Tabip Asteğmen olarak askerlik görevimi yaptım. Tabip Teğmen olarak terhis oldum ve Eylül 1988 de girdiğim uzmanlık sınavı sonucuna göre S.B.Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinde BEYİN SİNİR VE OMURİLİK CERRAHİSİ dalında uzmanlık eğitimime başladım.

Mikrolomberdiskektomi alanında uzmanlık tezi hazırlayarak uzmanlık sınavını geçtim. 1994 yılında Uzman Hekim Olarak Sivas Numune Hastanesi’ne atandım ilk 6 yılı tüm ilde üniversite dışında tek uzman olmak üzere 18 yıl hizmet verdim.

2012 Kasım ayından beri Aliağa Devlet Hastanesinde çalışmaktayım

Sivas ta çalıştığım sürede 2000 den fazla Lomber Disk Hernisi ( bel fıtığı ) ameliyatı bunun dışında yüzlerce travma ( kafatası ve omurga kırığı , beyin kanaması gibi), onlarca myelomeningosel ve hidrosefali ameliyatı yaptım.                   Ameliyat ettiğim en genç hasta doğum travması sonucu çökme kırığı olan 2 saatlik bir bebek, En yaşlı hasta ise 87 yaşında lomber spinal dar kanalı olan bir hastadır.

Mesleki ilgi alanım Lomber Disk Hernisi ve periferik sinir cerrahisidir.

Melek dışı ilgi alanım Basketbol Tenis ve F1 yarışlarıdır.

Türk Nöroşirüji Derneği ve Ankara Fen Lisesi Derneği üyesiyim.