Haberler

14 KASIM DÜNYA DİYABET GÜNÜ ETKİNLİĞİ

ALİAĞA DEVLET HASTANESİ 14 KASIM DÜNYA DİYABET GÜNÜ ETKİNLİĞİ

                14 Kasım Dünya Diyabet Günü etkinlikleri kapsamında, hastanemizde Tip 1 diyabette yüksek ve düşük kan şekeri farkındalığı eğitimi verildi. İlçemiz okullarından Tip 1 diyabet tanısı konmuş öğrenciler ve aileleri  hastanemize davet  edildi.

                 Yönetici Asistanı Filiz Özsoy tarafından sunumu yapılan program çocuklarımız ve ailelerinin birbirleriyle tanışması ve yaka kartlarının dağıtımı ile başladı. Ardından Aliağa Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcısı Ebru Turhan'ın açılış konuşması ile devam etti. Tiyatro Eğitmeni Evrim Yaşar tarafından kaleme alınan '' Yaşam Tatlı'' isimli tiyatro gösterisini stajyer öğrencilerimiz başarıyla sergilediler. Diyabetli çocuklarımıza ara öğün dağıtımı sonrasında Uzman Diyetisyen Ebru Doğanay ile Tip 1 diyabet söyleşisi yapıldı. Kız ve erkek diyabetli öğrenciler için ayrı ayrı tasarlanmış olan bileklikler, kimlik kartları ve katılım diplomaları Diyabet ve Eğitim hemşirelerimiz Sevda Özdemir ve Sevide Türkmen tarafından dağıtıldıktan sonra etkinliğimiz sona erdi.

                Aliağa Devlet Hastanesi olarak 14 Kasım Dünya Diyabetliler Gününde toplumda farkındalık oluşturarak, diyabetli çocuklarımızın sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam sürdürmesini temenni ediyoruz.  

 

 

  

 

  

 

         

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Haber Listesine Geri Dön© 2012 T.C. Sağlık Bakanlığı Aliağa Devlet Hastanesi. Tüm Hakları Saklıdır.