Haberler

KARŞIYAKA ve ÇİĞLİ DEVLET HASTANELERİ TAŞINIYOR…

KARŞIYAKA ve ÇİĞLİ DEVLET HASTANELERİ TAŞINIYOR…

242 yataklı eski Karşıyaka Devlet Hastanesi ve 30 yataklı eski Çiğli Devlet Hastanesi binalarında 21 Mayıs 2016 tarihi saat 00:00’dan itibaren verilen sağlık hizmeti durdurularak 517 yataklı tam donanımlı Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi’ne taşınacaktır. Taşınma sürecinde gerekli tüm önlemler alınarak hastalar ambulanslar ile en hızlı ve konforlu şekilde yeni hastaneye yerleştirilecektir. Bu önlemler kapsamında eski binalarda özellikle acil servisler için tedbir ve yönlendirme amaçlı ambulanslar hazır bulunacaktır. Alınan önlemlerden biri de taşınma sonrası eski Karşıyaka ve Çiğli Devlet Hastanesi binalarına gündüz ayaktan muayeneye gelen hastaları Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi’ne taşımak için Ring Seferleri düzenlenecektir.

Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi’nde Acil Sağlık Hizmeti ve dolayısıyla Acil Ameliyathane ve Yataklı Servis Hizmeti 21 Mayıs 2016 itibariyle başlayacaktır. Günde 5.000’ in üzerinde poliklinik hastası ve 1000 civarında acil başvurunun karşılanıp çok sayıda operasyonun da gerçekleştirebileceği bu modern sağlık kurumu, 21 Mayıs 2016 itibariyle tam kapasite İzmir halkına hizmet verecektir. 
Taşınma sürecinden sonra Karşıyaka Devlet Hastanesi en kısa zamanda yıkılıp yerine 150 yataklı çok daha modern ve yeni bir hastanenin inşaatı başlayacaktır. Çiğli Devlet Hastanesi’nin ise bölgeye uygun başka bir sağlık hizmetinde değerlendirilmesi düşünülmektedir.

Aynı zamanda Karşıyaka Bölgesi’nde bulunan Karşıyaka Devlet Hastanesi’ne bağlı Semt 1 Polikliniği, Karşıyaka Devlet Hastanesi Semt 2 Polikliniği ve Çiğli Devlet Hastanesi Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Semt Polikliniklerinde ise verilen sağlık hizmeti kesintisiz olarak devam edecektir.

“Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi” nin İzmir’in Kuzey Bölgesi için çok büyük bir yatırım olduğunu söyleyen İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Ahmet Emin Erbaycu “Yeni hastanemizin kapasitesi bakımından tüm Kuzey İzmir’e hitap edeceği gibi diğer hastanelerin de yükünü hafifleteceğini inanıyoruz. Karşıyaka halkı artık çok daha modern ve kendisine yaraşır sağlık hizmetine kavuşacak. Karşıyaka’daki eski hastane Karşıyaka’nın yükünü her açıdan kaldıramayacak duruma gelmişti. Hem halkımız hem de çalışanlarımız daha iyi koşullarda sağlık hizmetini hakediyor. Gittiğimiz hasta ve hastane ziyaretlerinde bölge halkımız da eski hastanenin bir an önce kapanması ve yerine daha yeni modern bir hastanenin yapılması isteklerini dile getiriyorlar. Biz de bu konuda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Eski Karşıyaka Devlet Hastanesini yıkarak yerine modern, geniş ve ferah alanlara sahip Karşıyaka sağlığına yakışan 150 yataklı bir hastane yapmayı planlıyoruz. Tüm halkımıza bölgenin sağlığını en üst düzeye çıkarmak için yaptığımız çalışmalarımızda göstermiş oldukları anlayışlarından ve desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.” dedi.

Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi’nin Özellikleri...

Çiğli ve Karşıyaka Bölgesi’ne Digital Hastane olarak hizmet verecek olan “Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi” İzmir’in Kuzey Bölgesi’ndeki sağlık hizmetini büyük ölçüde rahatlatırken teknolojisi, modern görünümü, geniş ve ferah alanları, tek ve çift kişilik özellikli odaları ile sağlık hizmetini oldukça üst seviyelere taşıyor. Kamu hastanelerindeki alışılmış görüntüleri geçmişte bırakacak olan hastane İzmir’in sağlığında yapılmak istenen devrimin ilk ve en büyük adımı olarak nitelendiriyor.

Sadece Karşıyaka ve Çiğli Bölgesi değil Dikili, Bergama, Kınık, Aliağa, Foça, Menemen ve Bayraklı’nın da tercihi olacak olan hastane 112’si yoğun bakım olmak üzere toplam 517 yatak sayısı ile İzmir’in tüm Kuzey bölgesine hitap edeceği düşünülüyor. 21 Mayıs 2016 itibariyle tüm servisleriyle faal hale gelecek olan modern görünümlü hastane, özellikli prematüre, yenidoğan, koroner yoğun bakım üniteleri ile bölgedeki diğer hastanelerin de yükünü hafifletecek. Hastane, Doğum Kliniği’nde yer alan tek kişilik SDL (sancı, doğum, loğusa) odaları, 3. Seviye Acil Servis Hizmetleri, kendine ait yoğun bakımı ve ameliyathanesi olan Yanık Merkezi, üst düzey görüntüleme ve laboratuvar hizmetleri ile yeni nesil kaliteli sağlık hizmetinin de önünü açıyor.

Tüm kalite standartlarını karşılayan hastanede 17 blok asansör, 6 yürüyen merdiven, merkezi ısıtma ve soğutma sistemleri ve helipet alanı yer alıyor. Ayrıca kağıt kullanımının olmadığı Dijital Hastane olarak hizmet vermesi planlanan “Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi” nin tüm bilgi işlem altyapı ve donanımları da bu hedefe yönelik yapılandırıldı.

Toplu Taşıma Araçları ile Ulaşım...

Yeni hastaneye müracaat etmek isteyen hastalar Karşıyaka’dan kalkan Ata Sanayi minübüsleri ile hastanenin ön kapısına, İzban Ata Sanayi Durağı’nda inilince hastanenin arka kapısına, 817 – 227 numaralı Eshot Otobüsleri ile hastanenin ön kapısına ulaşabilir.

Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi Tanıtım Filmi...
https://www.youtube.com/watch?v=YRv55JE-aNI

 

Haber Listesine Geri Dön© 2012 T.C. Sağlık Bakanlığı Aliağa Devlet Hastanesi. Tüm Hakları Saklıdır.