Haberler

ALİAĞA DEVLET HASTANESİNDE RAMAZANDA SAĞLIKLI VE DENGELİ BESLENME

         ALİAĞA DEVLET HASTANESİNDE RAMAZANDA SAĞLIKLI VE DENGELİ BESLENME EĞİTİMİ

 

 Hastanemiz   hasta ve hasta yakınları  için düzenlenen eğitim programlarına Uzman Diyetisyenimiz tarafından 15 Haziran 2015 tarihinde verilen Ramazan Beslenme Eğitimi ile devam edildi . 

Uzman Diyetisyen Ebru DOĞANAY , yoğun hasta katılımıyla gerçekleşen eğitimde , Ramazan Ayının toplumumuzdaki önemini vurgulayarak , bu ay süresince hem , iftar ve sahur geleneklerimizi sürdürmenin , hem de dengeli ve sağlıklı beslenmenin mümkün olduğunu belirterek bu konudaki dikkat edilecek noktaları anlattı .
          Eğitimde vurgulanan temel başlıklar ;
         Sahur olmadan oruç tutmanın sağlıksızlığı ve sahur yapmanın sağlığın korunması açısından önemi , iftar yapmanın temel ilkeleri , iftar ve sahur arası yeterli sıvı almanın önemi , günlük alınması gereken temel besinlerin iftar , sahur  ve ara öğünlere paylaştırılması ,
hareketin önemi ve doğru pişirme yöntemleri ile sindirim sistemini korumanın yolları idi .
          Eğitimde vurgulanan konuların bitiminden sonra toplantı soru cevap ile interaktif bir hale gelmiş ve katılımcılar öğrenmek istedikleri soruları da sormuşlardır.
          Toplantı , Ebru DOĞANAY VE diyabet hemşiremiz Sevide TÜRKMEN 'nin Ramazanı simgeleyen 'HURMA SUNUMU' ile tamamlanmıştır.


                                                

 

                              

Haber Listesine Geri Dön© 2012 T.C. Sağlık Bakanlığı Aliağa Devlet Hastanesi. Tüm Hakları Saklıdır.