Haberler

12 MAYIS HEMŞİRELİK GÜNÜ

12 MAYIS HEMŞİRELİK GÜNÜ
 
Hemşirelik; tarihi çok eskilere dayanan, temelinde insan sevgisi, şefkat, bilgi ve beceri ile yoğrulmuş kutsal bir meslektir. Bu kutsal meslek geçmişten günümüze tıp biliminin de ilerlemesi ile çok önemli aşamalar kaydetmiş sağlık sistemlerinin vazgeçilmez bir unsuru haline gelmiştir. 
 
Hemşirelerimiz gerek koruyucu sağlık hizmetlerinde gerekse tedavi edici sağlık hizmetlerinde çok önemli görevler üstlenmektedir. Ülkemizin her köşesinde, köylerde ve kentlerde, kimi zaman zor şartlar altında, vazifelerini özveriyle gerçekleştirerek halkımızın sağlığına hizmet etmektedir. 
 
Sağlık Hizmeti bir ekip hizmetidir. Hemşirelerimiz güç çalışma şartlarına rağmen ortaya koydukları disiplinli, özverili, sabırlı, hoşgörülü, şefkatli tutumları ile sağlıklı insan ve sağlıklı toplum oluşumunda sağlık ekibinin temel taşlarından olmuştur. 
 
Dünyada ve ülkemizde nesillerin devamı için büyük önem arz eden sağlık hizmetlerinin sağlanması ve gelişmesi için hemşirelerimiz, sorumluluk bilinciyle vazifelerini en iyi şekilde yerine getirmektedir.
 
Hastanemizde 12 mayıs hemşireler günü nedeniyle çeşitli etkinlik düzenlendi.Ayrıca ;Belediye tiyatro hocası Ulaş BAYRAM ile yapılan görüşmeler neticesinde hastanemizde çalışanlarında rol alabileceği bir tiyatro ekibi kurulması kararlaştırıldı.Hastanemizde 7 kişiden oluşan personelin görev aldığı tiyatro ekibi ,  12 mayıs Hemşireler Gününde " Hayat içinde sağlık" Konulu ilk tiyatro gösterisini hastane bahçesinde sergilendi, gösteri çalışanlar tarafından izlendi .Başhekimimiz Salim İdris Keleşoğlu günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.Hastanemiz bünyesinde 33 yılını aktif olarak çalışan yıllarını bu mesleğe gönül vermiş en kıdemli hemşire Nevin Savur'a  plaket verildi .Kutlama Başhekimimizin kapanış konuşmasıyla sona erdi.
 
Haber Listesine Geri Dön© 2012 T.C. Sağlık Bakanlığı Aliağa Devlet Hastanesi. Tüm Hakları Saklıdır.