Beslenme ve Diyet BölümüHastanemizin kurum diyetisyenliği, yönetici diyetisyenliği, klinik diyetisyenliği ve poliklinik diyetisyenliği olarak alt başlıklar halinde toplayabileceğimiz daha birçok beslenme hizmeti; Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu olan diyetisyenimiz Kudret ÖZTÜRK tarafından, verilmektedir. Çağımızın gereklerine ve sürekli gelişen ?Beslenme ve Diyetetik Bilimi?ne uygun olarak kendini hep dinamik kılan, diyetisyenimiz; tip 1ve tip 2 diyabet, hipertansiyon, hiperlipidemi, obezite, anemi, gastrointestinal sistem hastalıkları, böbrek hastalıkları, kalp- damar hastalıkları, metabolizma hastalıkları, malnütrisyon ve malabsorpsiyonlar, gibi nutrisyonel destek gerektiren daha birçok hastalığın tıbbi beslenme tedavisini hem servislerde yatan hastalara, hem de poliklinik hastalarına vermektedir.

Yukarıda belirttiğimiz klinik ve poliklinik hizmetleri dışında; diyetisyenimizin denetimi doğrultusunda ISO 9001 ve HACCP kriterlerine uygun olarak çalışan mutfağımızda yiyecek-içecek işlerini başarılı bir şekilde yürütmektedir.

  Hastanemizde 2013 yılı sonundan itibaren çalışmaya başlayan Uzman Diyetisyen Ebru DOĞANAY Hacettepe üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Yüksek Okulundan mezun olduktan sonra aynı bölümde Yüksek Lisans eğitimi almış ve Uzman Diyetisyen olmuştur.Halen hastanemizde görev yapmakta ve meslekteki 24 yıllık bilgi ve deneyimleri ile hizmet vermektedir.© 2012 T.C. Sağlık Bakanlığı Aliağa Devlet Hastanesi. Tüm Hakları Saklıdır.